Ma már a legtöbb nyugati orvoslással foglalkozó orvos, pszichológus, pszichiáter is elfogadja, sőt, kimondja, hogy a testi és lelki problémák közt van kapcsolat. A fizikai problémák mögött meghúzódó lehetséges pszichés probléma már nem számít ezoterikus vagy szakmaiatlan megközelítésnek, már nem társul ehhez a témához afféle "Ohh hát te hiszel ebben?!" - szkeptikus szemforgatás.
Én is edzőként és coach-ként tapasztalom, hogy nagyon is evidens a kapcsolat a testi lelki problémák között sokszor, azonban
mindig felhívom rá a figyelmet, hoogy ez egy lehetséges kapcsolat, de nem kizárólagos! Ne akarjunk egy rossz tartásból fakadó derékfájást vagy egy rosszul végrehajtott guggolásból fakadó térdfájást túlgondolni, mert ezeknél a bilógiai okoknál elég, ha a rossz mozgást javítjuk. Másrészt azt is kerüljük el, hogy komoly betegségek esetén jelentőségteljesen nézünk a betegrr és arra célozgatunk, hogy az életét jobban menedzselve lkerülhette volna a betegséget! Ez nem csak nem igaz, de sok esetben még kifjezetten árt is, hiszen olyanért érezheti magát hibásnak, amiért nem felelős.
Mégis, a hosszabb ideje fennálló, szűnni nem akaró fájdalmak esetén érdemes megnézni, hogy állhat-e olyan ok a probléma mögött, mely lelki eredetű.
A pszichoszomatikus fitness csomagomban ezzel foglalkozunk - ezek olyan személyi edzések, ahol kifejezetten az egyes életterületeket is áttekintjük, és észrevesszük ezeket az összefüggéseket.
Például a térdfájdalom sok esetben utal rugalmatlanságra, a vállfájdalom túlterheltségre, a könyök fájdalom arra, hogy a történések nem tetszenek és nem én iránítom őket.
A Tiktok csatornámon most osztottam meg erről egy videót, nézz bele.